Чернівецька міська молодіжна громадська організація "Студентське наукове історичне товариство" - непересічне студентське об'єднання, що з'явилося у 2010 році на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У 2011 р. керівники СНІТ - Тарас Прокоп та Тетяна Світельська - визнані "найрозумнішим студентом" та "найкреативнішою студенткою" факультету та отримали премії "Золотий Добржанський"

 


Науковий доробок Студентського наукового історичного товариства

Науковий доробок Студентського наукового історичного товариства – це організація:

-          Першої та Другої Всеукраїнських конференцій "Студентські історичні студії" ("Національне відродження слов'янських народів: від національної ідеї до національної держави", "Епоха Наполеона у світовій історії: політика, постаті, воєнне мистецтво");
-          трьох круглих столів ("Ідея "русского мира" як повторення історичного уроку галицького москвофільства", "Нюрнберг: процес та спадщина", «Проблема забезпечення молоді першим робочим місцем: шляхи подолання»)
-          університетських дебатів з приводу проблеми європейської інтеграції України;
-          презентації у Чернівцях Першої Всеукраїнської Моделі Верховної Ради України;
-          інших заходів,

Окрім того -

-          щомісячні наукові збори;
-          видання чотирьох збірників статей та матеріалів конференцій

 

Інноваційні ідеї, заплановані СНІТ:

-          проведення інструктажів з граматики української мови, культури ділового мовлення;

-          проведення конкурсу на найграмотнішу статтю;

-          проведення інструктажів з методології наукової діяльності, створення наукових статей;

-          інструктаж з приводу використання наукових бібліотек та архівів Києва, Львова;

-          активне ініціювання круглих столів, дискусій та дебатних клубів (до прикладу, на теми: "Причини поразки національно-визвольних змагань українців у 1917-1920 рр.", "Яку концепцію історії України варто відстоювати – "історія українців" чи "історія народів України"");

-          активний розгляд  актуальних тем сучасності (стик з політологією, соціологією та міжнародними відносинами);

-          проведення соціологічних опитувань;

-          присутність відомих у науці та політиці людей на кожному засіданні СНІТ.

 

Зі Статутом Чернівецької міської молодіжної громадської організації "Студентське наукове історичне товариство" можна ознайомитися тут


Збірники статей і матеріали конференцій, видані Студентським науковим історичним товариством

Студентське наукове історичне товариство реалізовує свою практичну діяльність, зокрема, і у виданні часопису "Студентські історичні студії". На даний момент видано 3 збірники з цієї серії.

Перший збірник був виданий у жовтні 2010 р. і був приурочений до заснування Студентського наукового історичного товариства. Він не був прив'язаний до певної історичної тематики, а тому містив статті (не тези статей) на різноманітну історичну тематику, написані активними студентами факультету переважно старших курсів.

Другий збірник – "Національне відродження слов'янських народів: від національної ідеї до національної держави" – став офіційним виданням тез Першої Всеукраїнської студентської конференції  "Студентські історичні студії" і вийшов у кінці квітня 2011 р. Доволі непоганий науковий рівень збірника був оцінений учасниками конференції – як студентами, так і викладачами. Наукові тези збірника були поділені по трьох секція і були написані як студентами ФІПМВ, так і вузів Києва, Луцька, Івано-Франківська, Миколаєва.

Третій збірник із серії "Студентські історичні студії" вийшов у грудні 2011 р. і був присвячений першій річниці створення Студентського наукового історичного товариства. Він, як і перший збірник, містив статті членів СНІТ на різноманітну історичну тематику, однак відзначився тим, що авторами виступили в тому числі і студенти молодших курсів, що стало реалізацією планів товариства з залучення до наукової діяльності студентів, котрі прагнуть спробувати себе у науковій діяльності вже з початків навчання, не втрачаючи часу. Також, до даного збірника увійшла частина матеріалів круглого столу на тему: "Ідея "русского мира" як повторення історичного уроку галицького москвофільства", що відбувся ще на Першій Всеукраїнській конференції "Студентські історичні студії".

Науковим редактором усіх збірників виступила кандидат історичних наук, доцент Скорейко Г.М., що тільки додало наукового рівня скромним студентським науковим дослідженням.

У березні 2012 р. планується видання чергового збірника з серії "Студентські історичні студії", який повинен містити тези ІІ Всеукраїнської конференції "Епоха Наполеона у світовій історії: політика, постаті, воєнне мистецтво", що відбудеться 23-24 березня 2012 р. на базі ФІПМВ ЧНУ ім. Федьковича. Науковими редакторами виступлять кандидати історичних наук, доценти Федорук А.В. та Скорейко Г.М.

Також товариство планує здійснити державну реєстрацію періодичного видання "Студентські історичні студії".


____________________________________________

Наші контактні дані:

м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (будівля факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича),

e-mail: snit_chernivtsi@ukr.net,

http://vk.com/snit.chnu (група "в контакті"),

http://snitcv.blogspot.com (блог)

 

 


               
           ЧММГО "СНІТ"                    ЧНУ ім. Федьковича


          Copyright MyCorp © 2024
| Використовуються технології uCoz